Všímavec ve školách: Prevence duševního zdraví

Inovativní aplikace pro podporu psychického zdraví a soustředěnost žáků, která může pozitivně ovlivnit atmosféru ve škole i učební výsledky.
Přidejte se k nám a podpořte cestu ke vzdělání, která se stará o celistvý rozvoj.

Jak může aplikace pomoc ve výuce

Naše aplikace je skvělým nástrojem pro školy, který přináší mnoho výhod do výuky a podpory žáků ve vývoji jejich celkového well-beingu. Nabízíme praktické cvičení mindfulness, které mohou být snadno začleněny do každodenních školních aktivit.

Aplikace je navržena tak, aby byla intuitivní a přístupná pro všechny učitele. Je postavena na příběhu kocoura Všímavce, který hravou formou provází děti jednotlivými technikami. Přinášíme širokou škálu cvičení, která pomáhají žákům rozvíjet dovednosti jako soustředění, emoční regulace, sebepoznání, zvládání stresu a v neposlední řadě díky vlivu na pozornost můžou být nástrojem, který pozitivně působí na symptomy ADHD. Tato cvičení jsou přizpůsobena věkové skupině žáků na prvním stupni, aby byla pro ně srozumitelná a zábavná.

Aplikace představuje preventivní nástroj, který umožňuje dětem získat klíčové dovednosti již od útlého věku. Tím se snažíme předcházet možným psychickým obtížím a posilovat celkový psychický vývoj dětí ve školách.

Jak vypadá Všímavec v praxi

Aplikace je určena pro 1. stupeň základních škol.

Co v aplikaci najdete

V aplikaci najdete jednotlivá cvičení na podporu:

Soustředění

Rozvoj schopnosti soustředit se a zaměřit svou pozornost na přítomný okamžik. Pomáhají žákům zklidnit svou mysl, omezit rozptýlení a zlepšit schopnost se koncentrovat ve výuce.

Emocí

Cvičení se zaměřují na rozvoj emoční inteligence a schopnost pracovat s emocemi. Pomáhají žákům lépe porozumět svým emocím, pojmenovat je a vyjádřit je zdravým způsobem.

Laskavosti a vztahů

Rozvoj dovedností potřebných pro zdravé a pozitivní vztahy. Cvičení se zaměřují na podporu empatie, soucitu, respektu, spolupráce a projevování laskavosti ve vztazích s ostatními lidmi.

V rámci naší aplikace je k dispozici také metodika určená pro učitele, která jim poskytuje podrobné informace a návody k jednotlivým cvičením.

Každé cvičení je popsáno podrobně, včetně délky trvání. Metodika uvádí zaměření jednotlivých technik a jaké dovednosti či témata děti rozvíjejí. Učitelé tak mají jasnou představu o cílech a výstupech daného cvičení.

Benefity využívání aplikace

Pro žáky

Zvýšená soustředěnost

Lepší vztahy

Zvýšená odolnost vůči stresu

Lepší školní výsledky

Vyšší sebevědomí

Pro školu (ředitele a učitele)

Klidnější atmosféra ve třídách

Soustředění žáci

Méně stresu

Snadná integrace do výuky

Více zájemců z řad rodičů

Přispějme společně lepšímu prostředí ve školách.

Ukázka prostředí aplikace
Částečná ukázka lekce o emocích

Vaše zkušenosti

Vyrovnání se stresem

“Děti se vždy těší na učení se s kocourkem Všímavcem a je vidět, že je to baví. Pozoruji, že děti se dokáží lépe vyrovnávat s každodenními situacemi a občasnými problémy, o kterých nám kocourek vypráví. Učí se, jak zvládat stresové situace a zlepšovat svou schopnost soustředění. Doporučuji aplikaci všem učitelům, kteří dbají na celkový rozvoj svých žáků.”
Mgr. Tereza Vincková
Učitelka ZŠ Bravantice

Okamžitá integrace

„Překvapila nás časová nenáročnost, jednoduchost a okamžitá použitelnost aplikace i bez nutné
návaznosti a studování mnohdy obsáhlých metodik.“
Mgr. Jana Urbanová
Učitelka ZŠ Hošťka

Zlepšení pozornosti

 „Díky cvičení v aplikaci Všímavec vidím  výrazné zlepšení ve schopnosti dětí udržet pozornost a soustředit se na úkoly. Je to skvělý způsob, jak pomoci dětem lépe se soustředit, zvládat stres a rozvíjet své emocionální dovednosti. Celkově lze aplikaci Všímavec jednoznačně doporučit všem pedagogům, kteří se zajímají o podporu emočního a mentálního rozvoje dětí.“
Mgr. Naděžda Hladilová
Učitelka ZŠ Zachar

Jednoduchost, rychlost a smysluplnost

 • PROGRAM PRO CELOU TŘÍDU
  Ke spuštění aplikace potřebujete pouze interaktivní tabuli nebo data-projektor.
 • BEZ NUTNOSTI STAHOVÁNÍ
  Aplikace funguje na webovém prohlížeči, stačí vám přístupové údaje a můžete ji ihned používat.
 • METODIKA PRO UČITELE
  K dispozici je také metodika určená pro učitele, která jim poskytuje podrobné informace k jednotlivým cvičením.
 • ŽÁDNÝ ČAS NAVÍC
  Jednotlivá cvičení trvají v délce 1-5 minut, není tedy potřeba si pro aplikaci vyhrazovat speciální čas.

Cena aplikace

Roční licence pro celou školu zahrnuje:

 • 30+ cvičení na podporu soustředění, práce s emocemi, vztahů ve třídě
 • 12 meditací
 • Metodiku pro učitele s podrobnými informacemi a návody k jednotlivým cvičením
 • Technickou podporu našeho týmu
 • Pravidelné doplňování nových lekcí

Cena: 1.250 Kč / měsíc

fakturováno ročně

Časté dotazy

Aplikace Všímavec je první podpůrnou aplikací mindfulness v České republice, která aktivně podporuje celkové pohodlí a duševní zdraví žáků ve školách. Psychické zdraví dětí je ve společnosti nyní velkým tématem, a tak je pravá chvíle přidat se a začít s touto prevencí i u vás ve škole. 

Aplikace vytváří nejen příznivé prostředí pro vzdělávání a celkový psychický rozvoj žáků, ale také místo, ve kterém se dobře pracuje i pedagogům samotným.
V neposlední řadě bychom neměli zapomenout na rodiče, kteří často stojí před obtížným rozhodnutím, jakou školu pro své dítě vybrat. Vědomí, že vaše škola klade důraz na duševní pohodu žáků, může být rozhodujícím kritériem při jejich výběru.

Čas, který budete potřebovat pro aplikaci, závisí na vašich konkrétních potřebách a možnostech v danou chvíli. Můžete vybírat z různých délek cvičení, ať už se jedná o krátká minutová cvičení na začátek hodiny nebo delší aktivity během volnějších chvil.

Nezapomeňte - klíčem k úspěšnému využívání aplikace je pravidelnost. Díky cvičením můžete pomoci žákům zvýšit jejich soustředěnost a sebeuvědomění. V hodině pak budou méně rozptýleni a budete moci efektivněji pokračovat ve výuce, což na dlouhodobé úrovni ušetří čas a usnadní vedení třídy.

Klademe důraz na to, aby pro vás používání aplikace bylo co nejjednodušší, a proto je postavena na webovém rozhraní. Nemusíte se tedy zdržovat složitým stahování apliakce. V praxi to znamená: 

 1. Otevřete si prohlížeč, který běžně používáte a zadejte do vyhledávače app.vsimavec.cz.
 2. Do příslušného pole zadejte svůj pracovní (školní) e-mail a heslo, které jsme vám zaslali.
 3. Hotovo - jste tam a můžete aplikaci bez problému používat.

Pokud byste se i přesto potýkali s nějakými technickými překážkami, náš tým je připraven vám poskytnout podporu a odpovědět na vaše otázky, ať už se jedná o zprovoznění aplikace, nastavení či jakékoli technické dotazy. Rádi vám pomůžeme, aby využívání aplikace bylo pro vás co nejpříjemnější.

Ano, samozřejmě. Každý, kdo má přístup do aplikace, má také možnost přístupu k metodice, která je v aplikaci k dispozici. Naleznete ji u každého cvičení pod tlačítkem “metodika”.

Metodika obsahuje detailní informace o tom, jak aplikaci využívat, jaká cvičení jsou určena na jaké situace, co se daným cvičením děti učí atd.

Ano, při vývoji aplikace jsme kladli velký důraz na jednoduchost. 100 % učitelů nám v rámci pilotního testování odpovědělo, že je pro ně aplikace intuitivní a přehledná.
Pokud si navíc projdete přiloženou metodiku, budete moci bez obtíží využívat všechny funkce aplikace a lépe porozumíte jejímu fungování. 

Chcete Všímavce i ve vaší škole?
Zanechte nám Váš e-mail, my se ozveme a nastíníme vám možnosti spolupráce.