Klidnější děti = spokojenější učitel

Interaktivní mindfulness průvodce pro základní školy

Zvyšte soustředěnost žáků a zlepšete atmosféru ve třídě díky inovativnímu nástroji pro podporu psychického zdraví!
Více o Všímavci

Všímavec pomáhá celé třídě

Soustředěnější žáci

Díky rozvoji schopnosti soustředit se a zaměřit svou pozornost na přítomný okamžik pomůžeme žákům zklidnit mysl, omezit rozptýlení a zlepšit schopnost koncentrace.

Rozvoj emocí

Cvičení na rozvoj emoční inteligence a schopnosti pracovat s emocemi pomáhá žákům lépe porozumět svým emocím, pojmenovat je a vyjádřit je zdravým způsobem.

Laskavější vztahy

Zaměřujeme se také na cvičení na podporu empatie, soucitu, respektu, spolupráce a projevování laskavosti ve vztazích s ostatními lidmi.

Odolnost vůči stresu

Relaxační cvičení a techniky pro zvládání stresu pomáhají žákům lépe se vyrovnávat s náročnými situacemi, snižovat úzkost a zvyšovat jejich schopnost zůstat klidní a vyrovnaní.

Vyšší sebevědomí

Program podporuje žáky v budování pozitivního vnímání sebe samých. Pomáhá jim uvědomit si své silné stránky, věřit ve své schopnosti a cítit se jistěji ve školním prostředí i osobním životě.

Lepší školní výsledky

Díky zlepšení koncentrace, emocionální stability a snížení stresu mohou žáci dosahovat lepších akademických výsledků, což přispívá k jejich celkovému úspěchu a spokojenosti nejen ve škole.
Image

Už 2 minuty z hodiny může změnit vaši třídu k nepoznání

Který učitel by si nepřál mít vnímavější třídu? Přitom existují osvědčené metody, které umožní i našim nejmenším být více v přítomnosti a vyfiltrovat přehršel podnětů, které se na ně valí každou minutu. Stačí věnovat 2 minuty z hodiny připraveným cvičením, které naučí děti lepšímu soustředění, zvládání emocí i budování lepších vztahů. To se projeví nejen v každé následující hodině, ale děti z těchto dovedností budou těžit celý svůj život.

Image

Stačí připojení na internet a projektor

Stačí se přihlásit do školního účtu, zvolit si lekci a začít. Všímavec je navržený tak, aby byl intuitivní a přístupný pro všechny učitele. Vše je postaveno na příběhu kocoura Všímavce, který hravou formou provází děti jednotlivými technikami. Přináším širokou škálu tematických cvičení, která pomáhají žákům rozvíjet dovednosti jako soustředění, emoční regulace, sebepoznání, zvládání stresu a v neposlední řadě díky vlivu na pozornost můžou být nástrojem, který pozitivně působí na symptomy ADHD. Vše je přizpůsobeno věkové skupině žáků na prvním stupni.
Image
Image

Komplexní metodika pro učitele

Součástí služby je k dispozici také metodika určená pro učitele, která jim poskytuje podrobné informace a návody k jednotlivým cvičením. Každé cvičení je popsáno podrobně, včetně délky trvání. Metodika uvádí zaměření jednotlivých technik a jaké dovednosti či témata děti rozvíjejí. Učitelé tak mají jasnou představu o cílech a výstupech daného cvičení.

Jak to všechno vypadá?

Aplikace je navržena tak, aby byla pro pedagogy co nejvíce intuitivní a uživatelsky přívětivá. Všechny lekce jsou založeny na videích, kde kocour Všímavec provází děti jednotlivými technikami. Tyto techniky jim pomáhají naučit se soustředit, rozvíjet emoční inteligenci a zvládat stres.
Podívejte se na krátkou ukázku jedné z našich lekcí a získejte lepší představu o tom, jak Všímavec funguje v praxi.

Část lekce o emocích
Image
Image
Image
Image

  Ze zkušeností učitelů

  Vyrovnání se stresem

  “Děti se vždy těší na učení se s kocourkem Všímavcem a je vidět, že je to baví. Pozoruji, že děti se dokáží lépe vyrovnávat s každodenními situacemi a občasnými problémy, o kterých nám kocourek vypráví. Učí se, jak zvládat stresové situace a zlepšovat svou schopnost soustředění. Doporučuji aplikaci všem učitelům, kteří dbají na celkový rozvoj svých žáků.”
  Image
  Mgr. Tereza Vincková
  Učitelka, ZŠ Bravantice

  Okamžitá integrace

  "Překvapila nás časová nenáročnost, jednoduchost a okamžitá použitelnost aplikace i bez nutné návaznosti a studování mnohdy obsáhlých metodik."
  Image
  Mgr. Jana Urbanová
  Učitelka, ZŠ Hošťka

  Zlepšení pozornosti

  "Díky cvičení v aplikaci Všímavec vidím výrazné zlepšení ve schopnosti dětí udržet pozornost a soustředit se na úkoly. Je to skvělý způsob, jak pomoci dětem lépe se soustředit, zvládat stres a rozvíjet své emocionální dovednosti. Celkově lze aplikaci Všímavec jednoznačně doporučit všem pedagogům, kteří se zajímají o podporu emočního a mentálního rozvoje dětí."
  Image
  Mgr. Naděžda Hladilová
  Učitelka, ZŠ Zachar

  Klidná třída

  "Díky Všímavci se mi podařilo, aby i ti největší hyperaktivci na chvíli leželi a relaxovali. Povídali jsme si s dětmi o relaxaci a pojmenovávali k čemu nám slouží a byl to úplně nádherný začátek do nového dne."
  Image
  Mgr. Michaela Šíblová

  Učitelka, ZŠ Heuréka

   Ceník

   ceny jsou uvedeny včetně DPH

   Zkušební verze

   bez fakturace
   • Možnost přidávat další uživatele
   • Cvičení na podporu soustřední
   • Cvičení pro práci s emocemi
   • Cvičení pro podporu vztahů ve třídě
   • Metodika pro učitele s podrobnými návody
   • Technická podpora
   • Doplňování nových cvičení
   ZDARMA

   Plná verze

   fakturováno ročně
   • Možnost přidávat další uživatele
   • Cvičení na podporu soustřední
   • Cvičení pro práci s emocemi
   • Cvičení pro podporu vztahů ve třídě
   • Metodika pro učitele s podrobnými návody
   • Technická podpora
   • Doplňování nových cvičení
   1 250 Kč / měsíc / škola

   Plná verze

   fakturováno měsíčně
   • Možnost přidávat další uživatele
   • Cvičení na podporu soustřední
   • Cvičení pro práci s emocemi
   • Cvičení pro podporu vztahů ve třídě
   • Metodika pro učitele s podrobnými návody
   • Technická podpora
   • Doplňování nových cvičení
   1 990 Kč / měsíc / škola

   Rychlý kontakt

   Chtěli byste prodiskutovat, jak by Všímavec mohl pomoci na vaší škole? Chcete se zeptat na možnosti financování, či máte jiný dotaz? Zavolejte nám, nebo na sebe zanechte kontakt, a my se vám ozveme zpátky.
   Ivona Sedláková
   Ivona Sedláková
   zakladatelka, asistentka pedagoga

   ivona@vsimavec.cz
   +420 731 303 720

   Často kladené otázky